Star Awards 2019

 

 

 

 

And the 2019 winners are…………………………

 

  • Inspiration Award
    • Yasemin Yildiz, Greenfields Communtiy Primary School
    • Dione Willis, Stephenson Memorial Primary School
    • Ellie Joslyn, Marden High School
    • Jodie Richardson, Moorbridge
  • Volunteering Award
    • Jessica Lowery, Burradon Community Primary School
    • Aimee Bull, John Spence Community High School
    • Aimee Stenton, Longbenton High School
    • Ellie Dunn, Churchill Community College
  • Fundraising Award
    • Evelyn Roberson, Greenfields Community Primary School
    • Luis Coates, Amberley Primary School
    • Florence Lavendar, Marden Bridge Middle School
    • Zara Rolland, Marden High School
  • Resilience Award
    • Emmy Taylor, Benton Dene Primary School
    • Oliver Nunn, Grasmere Academy
    • Roxanne Thompson, Grasmere Academy
    • Flinn Jarman, George Stephenson High School
  • Useful and Kind Award
    • Kaylum Frazer, Whitehouse Primary School
    • Rhys Lannigan, Western Community Primary School
    • Daniel Corrie, Valley Gardens Middle School
    • Josh Griffith, Norham High School
  • Leadership Award
    • Elle Robinson, Westmoor Primary School
    • Rona Neish, Percy Main Primary School
    • Demi Leigh Smith, Carville Primary School
    • Joseph Taylor, Churchill Community College
  • Can Do Award
    • Zayd Kara, Benton Dene Primary School
    • Jayden Panetta, Benton Dene School
    • James Stanley Hill, Rockcliffe First School
    • Bakhitha Joseph, Beacon Hill School
  • Achievement Award
    • Charlie Ethan Young, Preston Grange Primary School
    • Ali Al Shtewei, Battle Hill Primary School
    • Ben Barclay, Southlands School
    • Ben Gardner, George Stephenson High School
  • Inclusion Award
    • Chloe Knaggs, Greenfields Community Primary School
    • Oliver Gartland, Hazlewood Community Primary School
    • Molly Dowse, Monkhouse Primary School
    • Emma Uher, Silverdale School
  • Local Hero Award
    • Libby Liddle, Western Commuity Primary School
    • Katie Howling, Redesdale Primary School
    • Daniel McTiernan, George Stephenson High School
    • Georgia Smith, Monkseaton High School
  • Breakthrough Award
    • Tyler Binns, Richardson Dees Primary School
    • Matthew Purvis, Ivy Road Primary School
    • Jamie Armatage, Longbenton High School
    • Nicole Henderson, Whitley Bay High School
  • Winners Choice Award
    • Isobella Oates, Appletree Gardens First School
    • Scarlette Abraham, Hadrian Park Primary School
    • Monisha Begum, Fordley Primary School
    • Stella Taylor-Cain, Benton Dene Primary School

Sign Up For Newsletter